Netradiční dárky

Když si prohlížíte staré, zažloutlé fotografie a nostalgicky vzpomínáte, že je to jako včera..., napadlo by Vás, že by to byl krásný, netradiční dárek? Vyrobit z těchto starých fotek DVD film? K narozeninám, k výročí svatby a i k jiným příležitostem.

Vyberte vhodné fotky, a určitě máte i nějaké vzpomínky na starých videokazetách, novější zážitky natočené na kamery a mobilní telefony. Prolistujte i starší alba u rodičů "jak se brali, jak se oslavenec narodil, první krůčky, škola, první lásky" (tohle doma určitě nemáte).

Důležitou položkou při výrobě filmu je také hudba. Dobře zvolená muzika vyvolá emoce a jedno oko nezůstane suché. Vzpomínky jako by se vznášely na vlnách znějících tónů a dotyčného vracejí na počátek jeho samého.

Zjistěte (nenápadně), jakou muziku má oslavenec nejraději, co poslouchá, nebo nechte výběr jednoduše na nás. V naší audioknihovně máme přes 20 tisíc písniček ze všech žánrů. Co nemáme, seženeme :)

Při oslavě předáte Váš originální dárek a zařídíte projekci. Ideální doba jedné fotky na záběru je 5 vteřin, tzn. cca 120 fotografií. Nejvhodnější délka filmu je 10 – 13 minut (u delší se společnost začne nudit a emoce vyprchají).

No a pak už jen sledujte reakce a komentáře nadšených přítomných (tys byl hubenej..., tady jsme byli s našima..., hele, to je teta Běta...), a jak se oslavenec snaží zakrýt svou první nostalgickou slzu.

 

                      Takový zážitek v obchodě nikdy nekoupíte!

 

Ukázky filmů k narozeninám 

Následující ukázky filmů jsou z produkce RetroStudia, zhotovené z materiálu doslova přineseného v igelitových taškách se slovy: "Něco s tím udělejte".

Ani jeden z filmů neměl předem daný scénář ani muziku.

 

     

Některé filmy bohužel nejdou spustit přes internet na mobilní telefon.

Navštivte také náš internetový obchod Stará půda